Idea

Aquacycling polecany jest osobom w każdym wieku, szczególnie tym które chcą zrzucić zbędne kilogramy, zredukować cellulit oraz usprawnić krążenie, nie obciążając przy tym stawów. Tego typu trening pozwala wzmocnić mięśnie i wysmuklić ciało oraz poprawia samopoczucie.

Aquacycling nie wymaga umiejętności choreograficznych ani rozwiniętej koordynacji ruchowej. Polecany jest dorosłym, dzieciom, młodzieży i osobom starszym, także jako uzupełnienie rehabilitacji i rekonwalescencji po operacjach. Istotą Aquacyclingu jest bardzo intensywna pracy mięśni przy jednoczesnym umiarkowanym odczuwaniu zmęczenia fizycznego.

PLAN TRENINGOWY

Zajęcia Aquacyclingu prowadzone są na różnym stopniu zaawansowania uczestników i intensywności treningu. Każdy program, będący kompilacją ćwiczeń ogólnorozwojowych angażujących wszystkie parte mięśni, składa się z ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową i relaksacyjnych.

Czas trwania zajęć to 40 lub 45 minut. Zajęcia prowadzone są na innowacyjnym sprzęcie wykonanym z najwyższej jakości materiałów i przy energetycznej muzyce skomponowanej specjalnie na potrzeby ćwiczeń. Każdy uczestnik ma możliwość zasięgnięcia konsultacji dietetycznych i kontroli składu i masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie pod okiem fachoców.

Wszystkie zajęcia Aquacyclingu prowadzone są przez doświaczonych trenerów – sportowców i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego. Nasz plan treningowy oparty o ćwiczenia, monitorowanie pracy serca oraz kontrolę poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie wraz ze zbilansowaną dietą pozwoli osiągnąć najlepsze efekty.

ZALETY

  • redukuje tkankę tłuszczową, wysmukla i ujędrnia sylwetkę,
  • pomaga zrzucić zbędne kilogramy (podczas jednego treningu spala się 800-1200 kcal),
  • zapobiega powstawaniu cellulitu, ułatwia jego likwidację,
  • zwiększa wytrzymałość organizmu, poprawia kondycję fizyczną,
  • wspomaga rehabilitację poprzez ćwiczenia odciążające stawy i kręgosłup,
  • zapobiega żylakom, osteoporozie, zapaleniom stawów, problemom układu sercowo-naczyniowego i oddechowego,
  • uwalnia endorfiny, które wpływają korzystnie na samopoczucie,
  • nie wymaga umiejętności pływania!